Developer description

«لایک‌خور» همان‌طور که از نامش پیداست با لایک سر و کار دارد، به این صورت که تعداد لایک‌های مطالب منتشرشده در فیدهای فارسی‌زبان را شمارش و از آن به‌عنوان معیاری برای رده‌بندی وبلاگ‌ها و سایت‌ها و مطالب منتشرشده در آن‌ها استفاده می‌کند.
هدف از ایجاد این سایت به رخ کشیدن تعداد لایک‌های وبلاگ‌نویسان نیست. مهم‌ترین دلیل شمارش لایک‌ها توسط ایجادکننده‌ی سایت، این است که راه ساده‌تری برای سنجش سیستماتیک علاقه‌مندی مخاطبان نسبت به یک مطلب وجود ندارد.
هرچند تعداد بازدیدکنندگان یک مطلب می‌تواند معیار خوبی برای پیدا کردن اهمیت و تأثیر آن باشد اما از یک‌سو به‌علت محدودیت‌های خاص جامعه‌ی اینترنتی ایران، بسیاری از مخاطبان به گوگل‌ریدر پناه برده‌اند و ترجیح می‌دهند تا نوشته‌ها و وبلاگ‌های مورد علاقه‌ی خود را از این طریق دنبال کنند و از سوی دیگر دسترسی به آمار بازدید برخی از وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها جز برای صاحبان آن‌ها ممکن نیست. به‌همین‌خاطر گوگل‌ریدر تنها مرجعی‌ست که می‌توان از آن برای پیدا کردن مطالب و فیدهای پرطرفدار فارسی‌زبان استفاده کرد.
سایت لایک‌خور قصد دارد که نوشته‌های وبلاگ‌نویسان را برای خواننده‌ی عادی قابل دسترس‌تر کند و در معرفی و تشویق وبلاگ‌نویسان نقش مثبت داشته باشد.

Last updated 12 يوليو 2010

By using our website, you agree to our privacy policy   OK