ویکی پدیا View website

Developer description

ویکی پدیا یکی از متعالی ترین نمودهای همکاری گروهی افراد با یکدیگر جهت دستیابی به هدفی واحد در عرصه اینترنت است. همچنین این وب سایت یکی از درخشان‏ترین و کاربردی ترین مظاهر وب 2 در دنیا است که در آن هزاران کاربر و میلیون ها بازدیدکننده با هم تعامل دارند.
ویکی‌پدیا دانش‌نامه‌ای است همگانی و آزاد؛ بدین معنی که همه می‌توانند به نوشتن و ویرایش نوشتارهای موجود در آن بپردازند. البته این نوشتارها و ویرایش‌ها باید مطابق با اساس‌نامه‌ٔ ویکی‌پدیا باشند؛ یعنی مطالب بی‌طرفانه و بدون پایمال کردن حق نشر دیگران نوشته شده باشند. مدیریت بررسی نوشتارها توسط گروهی از گردانندگان انجام می‌شود. کسانی که در امر تکمیل این پروژهٔ بی‌پایان مشارکت می‌کنند، به هم‌زبانان خود یاری رسانده‌اند تا در امر گردآوری بی‌همتاترین دانشنامه جهانی سهمی داشته باشند.
دارا بودن بیش از 75.000 کاربر فعال و 13.000.000 مقاله به 260 زبان مختلف که حدود 90.000 عدد از آن ها به زبان فارسی می باشند، خود به تنهایی نشانه بارزی از زنده و کاربردی بودن ویکی پدیای بزرگ و قابل احترام است. (منبع اعداد: صفحه درباره ویکی پدیای فارسی / تاریخ: 8 فروردین 1389)

Last updated 24 مايو 2010

By using our website, you agree to our privacy policy   OK